Son dakika… Dünya devinde şok istifa!

E-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, bugün istifa etti.

Çin’in en büyük e-ticaret sitesi Alibaba’nın kurucu ortağı Jack Ma, istifa etti. Jack Ma’nın görevini ise Daniel Zhang üstleneceği açıklandı. Ma, 1999’dan günümüze dek, teknoloji dünyasındaki atılımları sayesinde yaklaşık 40 milyar dolarlık servetin sahibi olmuştu.

‘DÜNYA BÜYÜK VE DAHA GENCİM’

Sosyal medyadan bir mesaj paylaşan Ma, “Ben her zaman ileriye bakan bir insanım. Geçmişe bakmayı istemiyorum. Hâlâ takip edecek pek çok hayalim var. Beni tanıyanlar bilir ki başıboş oturmayı sevmem. Dünya büyük ve ben de daha gencim, dolayısıyla yeni şeyler denemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Çinli girişimci geçen sene yaptığı açıklamada, emekli olup öğretmenlik yapacağını açıklamıştı. Ma, 6 yıl önce Alibaba’nın CEO’su olmaktan vazgeçmiş ve görevi devretmişti.

1995’te yaptığı Amerika seyahati sırasında internetle tanışan Jack Ma, 1999 yılında Çin’e dönerek Alibaba’yı kurmuştu. Eski bir İngilizce öğretmeni olan Jack Ma, geçen sene Şangay merkezli Hurun araştırma şirketinin yayımladığı en zenginler listesinde, 270 milyar yuan kişisel servetiyle birinci sırada yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir