Türk Hava yolları (THYAO) Şirket Analizi(10/09/2019)

Türk Hava Yolları, APEX tarafından “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçilmesi üzerine hisselerinde güzel bir hava yaşanıyor.
İç hat yolcu ve yurtdışına seyahat eden Türk vatandaşı yolcuların gelirlerinin toplam ciroya oranın sadece %30 olması Türkiye’deki kırılgan ekonomideki bozulan tüketici güvenine karşın şirketin operasyonları için güvenli liman oluşturuyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nın yüksek yolcu ve kargo kapasitesi THY’nin filo sayısının 2018’deki 329’dan 2023’de 475 adede yükselmesini destekleyecek. Şuan da 12.04 TL den işlem gören THYAO önümüzdeki günlerde de bu havayı sürdürecektir.

Yıllık bazda grafik incelendiğinde düşüş trendinde olan bir THYAO hisse senedi görüyoruz.Fakat son iki düzeltme hareketinin kanalın üstünde kapatmış olması bize olumlu havayı yansıtıyor.Hareketli ortalamaların da al sinyali verdiğini düşünürsek alım için birçok sinyalimiz bulunmakta.

Aylık bazda incelersek;yükselen bir trendin başladığını görebiliriz.Bu trendin üst kanalı 12,15 seviyesi bu kanal kırıldığı taktirde;
ilk direncimiz:12,30
ikinci direncimiz:12,65
üçüncü direncimiz:13,10

Kanal içindeki destek seviyemiz ise :11,78 seviyesi

-Analiz Ekibi
-Yazılanlar yatırım niteliği taşımaz,fikir amaçlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir