Çin’in Kripto Para Çıkarması Bitcoin’in Benimsenmesi İçin İtici Güç Olabilir

Kriptokoin – Bitcoin savunucuları, Çin’in kendi dijital para birimini yaratma kararının büyük ölçüde BTC’nin benimsenmesine yol açacağını tahmin ediyor

Libra Dolar Birlikteliği Egemenliğe Zarar Verebilir
South China Morning Post (SCMP) gibi çeşitli medya kuruluşlarının 8 Temmuz’da bildirdikleri üzere, Çin’in merkez bankası, kripto para çıkarma sürecinde olduğunu açıkladı.

Çin Halk Bankası (PBoC) ‘nin araştırma bürosunun müdürü Wang Xin, SCMP’ye yaptığı açıklamada “ivme, doğrudan Facebook’tan geldi ve kendi bankacılık sisteminin dışında çalışacak olan Libra’nın kripto para biriminin altyapısını ortaya koydu.[Libra] ödemeler için yaygın olarak kullanılıyorsa, özellikle sınır ötesi ödemeler, para olarak işlev görür ve buna bağlı olarak para politikası, finansal istikrar ve uluslararası para sistemi üzerinde büyük bir etkiye sahip olur mu?” şeklinde düşüncelerini ortaya koyuyor.

PBoC ayrıca, kripto parayı tasarlama sürecine başlamak için Pekin’den izin aldığını da belirtiyor. Endişeler Libra’nın Çin’in sınır ötesi ödemelerine yönelik tehditlerinden ve hatta Facebook’un ABD dolarına potansiyel olarak bağlanma ihtimalinden dolayı finansal egemenlikten kaynaklanmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir